• Kozmetikten modaya, muabbet dekorasyona farklı kategorilerde aradığınız binlerce ürünü sizlere sunuyor ve ücretsiz olarak kapınıza getiriyoruz! Bize Ulaşın Çıkış. Ürüne ait yorumları ve benzer ürünleri buradan hızlıca görebilirsiniz. Sepette İndirimli 7. İndirim için son Benzerleri Gör Benzer. Sepette İndirimli Sepette İndirimli 9.

  Kuşlarınız İçin Gaga Taşı, Mineral ve Kum Çeşitleri Petmarketburada.com!

  Ücretsiz Kargo. Gaga Taşları Gaga taşları, kuşların gaga törpülemesine yardımcı olan mineral masıl ürünlerdir. Muzlu, portakallı, çilekli gibi birçok çeşidi vardır. Sevimli dostlarımız tüy değiştirme ve çiftleşme döneminde oldukça enerjik olurlar. Enerji bloğu gaga taşları kuşların enerjilerini atmalarına da yardımcı olur. İçerik bakımından enerji bloğu gaga taşı ile oldukça benzerlik gösteren mineral bloğu gaga taşı kireç, alçı ve minerallerin yanında deniz ürünlerini de yapısında bulundurur.

  Mineral gaga taşı alırken dikkat etmeniz gereken şey, taşın çok sert olmaması. Çünkü eğer, mineral gaga taşı sert olursa, kuşlar bu taştan almaları gereken vitamin ve mineralleri alamazlar. Ancak taşın çok yumuşak olması da iyi bir şey değildir.

  Bu sefer de gaga taşı ufalanıp muhabbet kuşu gaga taşı nasıl yapılır için kuşunuz mineral bakımından eksik kalacaktır. Özellikle kuşlarınızın yumurtlama dönemindeki kalsiyum ihtiyacının giderilmesi için mineral bloğu gaga taşı iyi bir tercih olacaktır. Gaganın törpülenen kısmı aynı zamanda sinir ve kan damarlarının olmadığı, yani cansız olan dokudur.

  Kalsiyum Deposu Gaga Taşı Yapımı

  Kuşlar doğal ortamlarında iken kendileri buldukları ahşap parçası gibi maddelerle gagalarını düzenli olarak törpülerler. Fakat kuşlardan birini alıp eve getirdiğiniz takdirde onun için gaga bakımına yardımcı olabilecek ürünler bulundurmanız şarttır.

  Zira kendi müdahalelinizle onu kısaltmanız asla mümkün değildir. Canlı doku ile cansız doku muhabbet kuşu gaga taşı nasıl yapılır gözle görülecek farklılıklar içermediği için her an canlı dokuya zarar verme riskiniz bulunur.

  Bu yazımızda muhabbeg bahsedeceğimiz gibi gaga taşları kuşunuza verebileceğiniz envaı çeşitte ürünlerden en önemlisidir, peki nedir bu gaga taşı? Gaga Taşı Nedir? Dünyada birçok kuş türü bulunmaktadır. Bunlardan papağan, muhabbet kuşu, kanarya yalnızca evde beslenen türlerden bir kaçıdır. Nitekim hepsinin ortak özelliği yalnızca uçabilmeleri değil muhteşem birer gagaya sahip olmasıdır. Gagalar kuşlar için en hayati önem taşıyan organlardan biridir.

  Ve hangi kuşu severseniz sevin mutlaka hepsi için yapmanız gereken başlıca şeylerden biri gagaları için gerekli olan gaga taşını almak olmalıdır. Soru Ekle. Mineral blok Gaga Taşı yapımı. Gxga Soyadınız. E-Posta Adresiniz.

  Şakir Kılıç Üye. Evcil dostunla ilgili merak ettiklerini sor, diğer üyeler muhzbbet. Hemen Soru Gag. Muhabbet kuşu ısırması nasıl Önlenmeli? Kuşların kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamaya ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

  Kuş kumu, alçı, yumurta kabuğu malzemelerine su ilave edilerek donması beklenir. Bu işlem sonucunda ise, gaga taşı oluşur. Çeşitli faydaları olan gaga taşı, kalsiyum takviyesi olarak yapılıg. Aynı zamanda bu taşa, sübye kemiği ya da ahtapot kemiği de denir. Hem doğaldır hem de yüksek oranda kalsiyum içerir. Gaga taşı, kulun kafesine asılarak kullanılır.

  Kuşlarda Gaga Taşı Kullanımı

  Gaga tasi ggenellikle taaşı konularak kuslarin yemi israf etmemesi icin kullanilir. Alci bir miktar su ve maden suyu ile beraber karistirilir. Oyuncağını ona geri vermelisin. Ayrıca ona bir eş almanın vakti gelmiş bence. Onun da yavrulamaya hakkı var ve bu duyguyu yaşamak istiyor. Önerim ona bir eş alman ve onun mutlu olmasını sağlamandan yanadır.

  Aldığın kafes ve yapacağın sistem üretim için uygundur.

  Gaga Taşı Nasıl Yapılır?

  Herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Bir gün önce iki muhabbet kuşu aldım. Dişi olan normal görünüyor ve arada sırada ötüyor. Ancak erkek olan kafasını öne doğru eğip o şekilde duruyor ve çok mutsuz görünüyor. Tüm vücudunu yem bölmesine sokmaya çalışıp gagasıyla muhabbet kuşu gaga taşı nasıl yapılır kazıyor. Acaba petshopda eşi vardı ve biz bilmeden ayırıp başka bi kuşla kafese koyduğumuz için mi üzgün yoksa bu geçici bi süreç alışması için gaşı mı gerekiyor? Bu süreç için sadece zaman gerekiyor.

  Kuşunuz şuan sudan çıkmış balık misali yeni ortamına ve size alışmaya çalışıyor. Yaptığı davranışlar gava normal. Zamanlada birbirlerine alışacaklardır. Erkek muhabbet kuşum var ciftledirlerse kuşların ömrü dahada azaliyormus doğrumu ben kuşuna eş almak istyrm. Kuşunuza kesinlikle bir eş almalısınız. Kuşunuzunda doğası gereği eş ve çiftleşme ihtiyacı vardır. Ömrü azalıyor diyenlere aldanıp kuşunuzu hayatının sonuda kadar tek başına muhavbet.

  Bu onun için hem daha iyi hemde sağlıklı olacaktır. Şey benim 3 aylığına başka bir ülkeye gitemem gerekiyor doğal olarak başkasına vericem fakat ya bir şey olursa ya da uyum saglayamazsa diye korkuyorum sizce ne yapmam gerek ya da uyum sağlayabilir mi? Bu muhabbdt güvendiğiniz ve sorumluluk sahibi bir kişiye vermeniz gerekiyor. Kuşunuzu gerçekten mutlu edebilecek ve onunla ilgilenebilecek.

  • Muhabbet kuşu gaga kesimi nasıl olmalı? - Kuş Yuvam;
  • Bloga e-posta ile abone ol.
  • En İyi Ürünleri Uygun Fiyat ve Hızlı Kargo Avantajıyla Hemen Satın Alın!?
  • hakkında genel tanıtım Impulso Utn.

  Yiyeceğini, suyunu, kafes temizliğini ihmal etmeyecek. Hocam merhabalar, benim bir muhabbet kuşum var, sanırım biraz büyük aldık, bu kuşcağız biraz yabani, hiç ele gelmiyor, hatta -özellikle sabah ışığında- bizi görünce direkt kaçıyor. Ellere özellikle dikkat ediyor nzsıl el görünce hemen kaçıyor. Sanki bir travma yaşamış da bundan sonra hiç düzelmeyecek gibi. Gold Wings Vitaminli Gaga taşı Kutulu. Karlie Gaga Taşı Gr. Karlie Muz Şeklinde Kemirme Taşı 50 gr.

  Karlie Muz Şeklinde Kemirme Taşı 25 gr. Karlie Ahududu Şeklinde Kemirme Taşı 60 gr. Karlie Ahududu Şeklinde Kemirme Taşı 25 gr. Karlie Gaga Taşı Lava gr Siyah. Karlie İyotlu Gaga Taşı 8 gr. Stokta Yok. Lıvıng World. Haslanmis yumurtanin kabuklarini soda ile ezerek hazirlanan alcinin icine karistirilir.

  Elde edilen karisim iyice karistirilir. Ancak bu narin hayvanların yemek bulma ve yaşam mücadelesini sürdüremeyeceği doğa yerine evlerde uzun bir yaşam sürmesi daha çok tercih edilen bir durumdur.

  Muhabbet kuşlarının kafesleri küçük olmalıdır. Kendilerini özgür hissedecekleri kafesler tercih edilmelidir. Kafesin içine konacak olan tünekler hem kuşun rahat olmasını hem de tuvalet eğitimlerini kolayca almalarını sağlar. Muhabbet kuşları soğuğa karşı hassastırlar.

  Bu nedenle de kafeslerinin olduğu yer ne fazla sıcak ne de fazla soğuk, ılık belirli bir derecenin ortalamasında olması gerekir. Yem konusunda kuşunuzun yediği yemlerin takibini yaparak sevdiği türleri vermeniz gelişimi açısından da oldukça önemlidir. Muhabbet kuşları gaga bakımlarını da kendileri yaparlar bu nedenle de mutlaka kafesin içinde gaga taşı bulunmalıdır. Her gün suyunun ve gazete kağıdının ya da kafese serilen peçetelerin tzşı gerekmektedir.

  Muhabbet kuşlarını direk yıkamak kendisine zarar verebilir bu nedenle de küçük bir kabın içine naslı koyarak kendi kendine yıkanmasını muhabbet kuşu gaga taşı nasıl yapılır gerekir. Vitamin verilmesi mutlaka belirli dozlarda veterinere danışarak yapılmalıdır.

  Bunun yanı sıra sebze ve meyvelerin verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

  • gaga taşı yapımı ! nasıl yapılır? | Muhabbet Kuşu Forumu - .
  • Gaga Taşı Nedir, Ne Demek?.
  • Kalsiyum Deposu Gaga Taşı Yapımı?
  • Gaga Taşı Nasıl Yapılır?.

  Muhabbet kuşlarının ev içinde salınmasının bir sakıncası bulunmamaktadır. Ancak mutlaka pencerelerin kapalı olması gerekmektedir. Belirli bir zaman sonra kendisi kafesine alışarak geri dönecektir. Muhabbet Kuşu Eğitimi Hakkında Bilgiler Öncelikle muhabbet kuşu bakımı için bilinmesi gereken en temel bilgi ilgiyi çok sevdikleridir.

  Bu prensip eğitimlerinde de çok önemlidir. Yeterli ilgiyi görmedikleri zaman hırçınlaşırlar ve kendilerini eğitime de kapatırlar. Muhabbet kuşunun eğitimi için en önemli etken evine alışmasıdır.

  Bu nedenle de yeni geldiği mekanlarda 1 - 2 hafta yerine alışması gerekmektedir. Kuşun yerine ve ailesine alışması gerekmektedir. Muhabbet Kuşu Gaga Taşı Nasıl Yapılır? Juşu MALZEMELER 9 Yemek Kaşığı Alçı 1 muhabbet kuşu gaga taşı nasıl yapılır kaşığı kuş kumu yemek kaşığı kalamar kemiği ve yumurta.

  5. 6. · Gaga taşı ve mineral blok ile bakımını yapınız. Kuşlar uyurken, kafeste sabit dururken gibi işlemlerini ise ayakta yapar. Başka bir seçeneği olmadığı için ayakları da oldukça önemlidir. Bu nedenle gaga ve tırnak bakımı yapılan muhabbet kuşları bakımı yapılmayan diğer kuşlara göre daha mutludur. 8. · Gaga taşını evde hazırlamanın en kolay yolu haşlanmış yumurta ve alçı ile taşı ggenellikle yemliklere konularak kuşların yemi israf etmemesi için kullanılır.

  Haşlanmış yumurtanın kabukları,maden suyu,alçı,ince tel. Alçı bir miktar su ve maden suyu ile beraber şlanmış yumurtanın. Muhabbet Kuşu Gaga Taşı Nasıl Yapılır? GEREKLİ MALZEMELER. 9 Yemek Kaşığı Alçı. 1 yemek kaşığı kuş kumu. yemek kaşığı kalamar kemiği ve. Gaga taюэ kuюlarэn gagalarэna gerekli olan muhwbbet yapmalarэna olanak saрlayan aynэ zamanda mineral blok, kireз taюэ gibi isimlerle de anэlan bir ьrьndьr. Zira. İçine 1,5 yemek kaşığı girit kuş aypılır koyun. Kum taneleri çok büyükse havanda ezebilirsiniz.

  -yumurta kabuklarını ve kalamar kemiklerini iyice.

0 / 5

sahibinden satılık akü

Зankaya · Siz de ilanэnэzэn yukarэda yer almasэnэ istiyorsanэz tэklayэn. ЭNCЭ AKЬ 12 VOLT 60 AMPER MONTAJ DAHЭL 6 AY YOL YARDIMI HEDЭYE # Kuru... >>

lenovo ideapad 100 celeron n2830 2 16ghz 2gbram 500gbhdd 15 6

nasэl amk dusukte fps alэrsэn 8 gb ramim var pc 5 gbyi kendine ayэrэyor Эntel celeron n 4 gb ram intel hd graphic 2 gb... >>

yarı yıl tatili ne zaman

Peki, Yarıyıl tatili (15 tatil) ne zaman? YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan eğitim ve. İşte ayrıntılar. YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?... >>

the sims 4 torrent kurulumu ahmet kaan

The Sims 4 Full İndir Türkçe DLC, tüm dlc son sürüm torrent tek link ücretsiz indirip oynayın,The Sims 4 apk,The Sims 4 Mac,The Sims 4... >>

iç çamaşırı çıkarma yarışması
antakya kiralık daire
hava durumunu gösteren program indir